Belki kalabalık biraz azalmış olur umuduyla tatile Ramazan’da çıkmaya karar vermiştik, dolayısıyla teşekkürler gece bizi alarmdan önce uyandıran Ramazan davulcuları! Hemen yüz yıkayıp toparlanıp düştük yola. Bu arada sormam lazım, en son ne zaman şehirlerin ışık kirliliğinden uzaklaşıp gece vakti gökyüzüne bakabildiniz? İ-N-A-N-I-L-M-A-Z! Araba gezisine çıkmış, camdan kafayı çıkarıp dili sarkıtmış köpekler gibi seyrettim bir süre yukarıyı. Nefisti,çok güzeldi, ah ne kadar çok ve ne kadar net görünüyordu yıldızlar; teleskop alıyoruz. Kesin teleskop alıp İstanbul’da ışıklardan kaçıp gece gökyüzü seyretme turları planlamalıyız.

Ah pardon yoldaydık değil mi? Gece yolculuğu da uykusuz kalamayana zor. Selen kaput. Olur o kadar ama di mi? Neyse yaklaşık 4 saatlik kesinti sonrası uyandı Selen. Gökçen’e 100 puan, direksiyon başında sürdü de sürdü arabayı. Enerji toplamak lazım, yol kenarı lokantaları lazım. Sünbül Çöp Şiş, merhaba. Mekandan önce tepeden boruyla su akıtmaları, altından gülüşerek geçip arabayı ferahlatmak, kenarda gel gel yapan ve “abi camları kapatıp gidin de yıkayıverem arabayı” diyen genç çocuk, kasa yanında bidonlara basılmış zeytinler, ev yapımı nar ekşisi satmalar vesairesi ile sempatik bir yer Sünbül. En tatlı detay ise tuvaletlerde. Evet ne var? Siz kaç tane yerde tuvalet için bay bayan yerine yenge enişte yazıldığını gördünüz?

sunbul_copsis_wc

Burası öyle işte, öyle yazmışlar. Çalışanlar da çok güleryüzlü çok güzel insanlar. Hele bir salata getirdiler sabahın 8’inde ısrarla yiyeceğimiz çöp şişe eşlik etsin diye ki, ah aman aman o ne salataydı öyle.

sunbul_copsis_tabak

Çöp şiş için de eskiden çöp sayılırdı şimdi porsiyonla getiriyorlar şişleri çünkü artık otoban yüzünden işleri zorlaşmış, seyrekleşmiş geçenler. “Bu yoldan geçenler de zaten genelde çöp şiş meraklıları, yoksa çoğunluk otobandan basıp gidiyor” dedi garsonlardan biri. Üzüldük elbet ama değişim kaçınılmaz, biz en azından seneye görüşmek üzere diyip ayrıldık oradan.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Araba yolculuğunun en güzel yanlarından birisi rotanın elinizde olmasıdır şüphesiz. Bu avantajla Akyaka’yı kıyısından da olsa görme fırsatı bulduk. Henüz bozulmamış, kendi haline ama çok güzel bir yermiş Akyaka. Plajının hemen yanına Azmak deresi dökülüyor, plaj genişliği ise ortalama 300 metre kadar ve incecik kumlara sahip.

Gecenin serinliğinden sonra güneyin sıcağıyla karşılaşınca bir miktar tokat yemiş oldu Selen, hemen arabanın klimasına geri kavuşmak istedi ama sıcağa ah az daha direnebilir olsa, umursamasa Gökçen gibi, kesin dere kenarında gezinti için hazır bekleyen minik teknelerden birine atlanırdı. Ama hayır, yürü Gökçen gerçekten dayanamıyor Selen sıcağa. Karakteri değişmeden uzayın.

“E güneye iniyorsun tatil için güzel kuşum?” Evet ama alışamadı işte. Çok işte. Neyse haydi devam. Fethiye sapağında görüşürüz. Şu klimayı 18’e çekelim..

YAZAR HAKKINDA

YORUM BIRAKIN.